PlantPur materac

Bezsenność, ból kręgosłupa – jak pokonać zaburzenia snu?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Międzynarodowa Klasyfikacja Chorób i Problemów Zdrowotnych bije na alarm! Okazuje się, że ponad 55 % osób ma problemy ze snem. Liczne zaburzenia, które dotykają nas w nocy, utrudniają sen ale również funkcjonowanie w czasie dnia. Bezsenność, bądź przeciwnie nadmierna senność, sprawiają, że spada poziom koncentracji, ochota wykonywania codziennych obowiązków, a pojawia się nerwowość, stres i złe samopoczucie.

Zaburzenia snu

Najpopularniejszymi zaburzeniami snu są:

 • Bezsenność
 • Narkolepsja
 • Bezdech senny
 • Ból kręgosłupa
 • Somnambulizm

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że spokojny niczym nie przerwany sen ma znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania całego naszego organizmu. Sen i czuwanie to najważniejszy rytm okołodobowy człowieka i jeżeli jest zaburzony nie tylko czujemy się osłabieni, zmęczeni, ale również jesteśmy narażeni na szereg chorób.  Ogromna ilość ludzi boryka się dziś z problemem dyssomni, która dotyczy bezsenności, zaburzenia rytmów okołodobowych, zespołu przyśpieszonej fazy snu czy szeregu innych problemów.

Kiedy boli kręgosłup..

Pomimo, że podłoże problemów ze snem może być bardzo różnorodne, to jednak w większości przypadków dotyczy ono schorzeń kręgosłupa. Prawie pół życia spędzamy w łóżku i nader często bagatelizujemy problem na czym śpimy. Jeżeli nasz materac jest wygnieciony, stelaż zużyty, a poduszka wybrana nieadekwatnie do potrzeb, pojawia się ból pleców, przeciążenie mięśni, a efektem jest to, że śpiąc nie odpoczywamy, a wręcz towarzyszy nam bezsenność. Niezwykle ważny staje się przede wszystkim adekwatny wybór materaca. Kupujemy go mając na uwadze:

 • naszą masę ciała
 • twardość
 • materiały z których został wykonany
 • antyalergiczność
 • atesty i certyfikaty
 • okres gwarancji

 Zły materac sprawi, że w nocy nasze mięśnie nie będą odpoczywać, lecz pracować, dlatego rano ból jest gwarantowany.

PlantPur – Polski materac na miarę Twoich potrzeb

Materacy na rynku jest wiele, jednakże wybierając jeden z nich dla siebie, warto podjąć przemyślaną i słuszną decyzję. Polską firmą produkującą materace na światową skalę i cieszącą się nienaganną opinią, a przede wszystkim towarami najwyższej jakości jest PlantPur.

Materace PlantPur proponowane przez sklep z materacami, to asortyment poprzedzony czteroletnimi badaniami i testami. Producent stawia na ekologię, komfort snu, jakość materiałów, a także siedmioletnią gwarancję, dzięki czemu masz pewność, że materac jest trwały, solidny i będzie służył wiele lat.

Idealnie zapakowany materac PlantPur

Idealnie zapakowany materac PlantPur

Materace stworzone są z myślą o osobach pragnących działać profilaktycznie, poprawić jakość snu, borykającymi się z alergią oraz bólami kręgosłupa. Charakterystyczną cechą każdego wyrobu jest użycie tkanin o wysokiej gramaturze, które nie zawierają syntetycznej owaty a także posiadają wymagane certyfikaty. Wykorzystywane są składniki naturalne, ekologiczne. Warto między innymi zauważyć, że pokrowiec produkowany jest z odpadów drewna bukowego.

Wysokiej jakości materac z pianki termoelastycznej PlantPurTM Natural dostosowuje się do ciała, zapewniając spokojny, wygodny i niczym nie przerwany sen. Rano budzimy się wypoczęci, pełni energii i zapominamy czym jest ból kręgosłupa.

Cechą charakterystyczną materacy jest fakt, że substancje ropopochodne, występujące w modelach innych firm i mogące powodować nowotwory, zastąpione są do 50 % naturalnymi olejami roślinnymi. Dodatkowo wykończenie tkaniny pokryte jest mikrobiologicznymi, pro-biotycznymi warstwami Freshe. Zwalczają one grzyby, roztocza, bakterie. Fakt ten pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, dlatego materace polecane są zarówno osobom dorosłym jak i dzieciom, nawet tych które borykają się z problemem alergii.

Każdy materac posiada nawierzchniowy materiał, wyposażony w zamek błyskawiczny, dlatego możemy go prać w warunkach domowych.

Materac do spania PlantPurTM Natural – natura i komfort

20171217_133819

PlantPurTM Natural to materac rehabilitacyjny  zbudowany z dwóch rodzajów pianek.

Pierwszą z nich jest ekologiczna pianka PlantPurTM HR zawierająca w swoim składzie olej kokosowy. Wyróżnia się ona wysoką elastycznością, odpornością na odkształcenia, a to wszystko dzięki zastosowaniu technologii zwanej moletkowaniem. W czasie nacisku ciała na materac w piance pojawiają się równomierne wgłębienia, a dzięki temu ciało ułożone jest w prawidłowej pozycji, co oddziaływuje pozytywnie na kręgosłup ale i poprawia krążenie krwi. Powierzchnia moletkowana może być stosowana zarówno profilaktycznie jak i przeciwodleżynowo.

Druga warstwa materaca to pianka PlantPurTM Visco. W jej składzie znajduje się do 50 % roślinnych olei o gęstości 50kg/m3 i grubości 3 cm, co wpływa na komfort i wygodny sen. Warstwa ta przymocowana jest do materaca zamkiem błyskawicznym.

Grubość materaca PlantPur Natural to 25 centymetrów, zaś twardość osiąga H3/H4. Wszystkie materace produkowane są w Polsce, posiadają odpowiednie certyfikaty, zaś gwarancja ich użytkowania to 7 lat.

Na uwagę zasługuje fakt, że materac PlantPurTM Natural stworzony jest z pokrowców, produkowanych z tkanin o wysokiej gramaturze bez dodatku syntetycznej owaty.

20171217_134214

Połączone są tutaj typy tkanin:

 • bodno użyte na boku materaca, wykonane z dzianiny celulozowej, a dodatkowo nasączone oliwą z oliwek. Dzianina jest wytwarzana z włókien celulozowych pochodzących z drewna bukowego.
 • Ochronna warstwa wysokoelastycznej dzianiny poliestrowej, wykonana w technologii Freshe, pokrywa mikrobiologiczną, pro-biotyczną warstwą, która zwalcza bakterie, grzyby i roztocza, a także działa antyalergicznie.
 • PlantPurTM Aloes stworzona jest z poliestrowej dzianiny z dodatkiem leczniczego ekstraktu z liści aloesu.

 

Bogata oferta firmy PlantPur sprawia, że PlantPur Natural to tylko jedna z propozycji. Każdy znajdzie tutaj coś idealnego dla siebie, między innymi:

 • Materac Composite – oferujący komfort sprężynowo piankowy
 • Materac Life wykonany z dwóch unikatowych, roślinnych pianek
 • Materac Baby – przeznaczony dla dzieci

To na czym śpimy jest niezwykle istotne dla zdrowia kręgosłupa, samopoczucie. Dobierając idealny materac, podniesiemy komfort i jakość snu, zapobiegniemy bólom pleców. Dokonaj świadomego wyboru i postaw na zdrowie.

20171217_132756

 PLANTPUR

2 comments on “Bezsenność, ból kręgosłupa – jak pokonać zaburzenia snu?

 1. Kręgoslup ma się jeden i trzeba o niego właściwie zadbać. Niestety wiele osób, wciąż dba bardziej o silnik swojego auta, niż o własne zdrowie. Dziękuję za ciekawy artykuł, bo właśnie przymierzam się do zakupu solidnego materaca:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.