jaki-olejek-do-wlosow-najlepszy

Skuteczne olejowanie. Jak wybrać najlepszy olejek do włosów?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Porowatość brzmi jak zaklęcie, a ty nigdy w życiu nie pomyślałaś, żeby zaaplikować na włosy olejek? Czas nadrobić zaległości w pielęgnacyjnych trendach ostatnich miesięcy. Daj się zaskoczyć! Sprawdź, jak wiele korzyści może dać olejowanie włosów.

Pielęgnacja włosów to wyzwanie, któremu można sprostać tylko przy pomocy odpowiednich produktów odżywiających, regenerujących i upiększających. Naturalną odżywką do włosów są olejki, dzięki którym można odmienić wygląd włosów w diametralny sposób. Trzeba tylko wiedzieć, jaki jest najlepszy olejek do włosów. Te wskazówki mogą się przydać.

Rodzaje olejków do włosów

Aby prawidłowo dopasować olejek do rodzaju włosów, warto lepiej poznać temat. Olejków jest naprawdę wiele, a różnią się przede wszystkim budową. Każdy olejek zbudowany jest z kwasów tłuszczowych (to główny składnik obok niewielkiej ilości innych substancji), które mają różną wielkość. Olejki dzielą się zatem na te zbudowane z kwasów:

- o małych cząsteczkach: olejki nasycone,
- o średnich cząstkach: olejki jednonienasycone,
- o dużych cząsteczkach: olejki wielonienasycone.

W tym właśnie tkwi sekret i odpowiedź na to, jaki olejek do włosów wybrać. Wielkość cząsteczek olejku należy dopasować do tego, w jakiej kondycji są nasze włosy. Im bardziej zniszczone pasma, tym lepsze będą mniej nasycone olejki o dużych cząsteczkach. Doskonale wpasują się w osłabioną i „podziurawioną” warstwę zewnętrzną włosów. Zabezpieczą przed nadmierną utratą nawilżenia i będą mogły wspomóc skuteczną odbudowę.

Jaki olejek do włosów jest najlepszy?

W pielęgnacji włosów olejami mamy dwie opcje do wyboru, a każda z nich ma swoje wady i zalety. To, w jaki sposób dbamy o włosy, warto dopasować do naszych potrzeb i możliwości.

1/ Po pierwsze, naturalne olejki. W codziennej pielęgnacji świetnie sprawdzają się naturalne olejki tłoczone na zimno, które bogate są w niezbędne włosom kwasy tłuszczowe. Jaka jest zaleta tego rozwiązania? Olejowanie włosów naturalnymi substancjami daje pewność, że ich delikatnej strukturze nie zaszkodzą żadne konserwanty, alkohole lub substancje syntetyczne.

2/ Po drugie, drogeryjne olejki do włosów. Mają tę przewagę nad pojedynczymi olejkami, że można stosować je bez obaw o złe dopasowanie oleju. Zazwyczaj mają one jasno określone przeznaczenie np. do włosów farbowanych. Gotowe olejki do włosów są skomponowane w optymalny sposób, dlatego zawarte w nich oleje działają najskuteczniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.