olejek arganowy

Olejek arganowy – lepszy niż odżywka?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Życie w pełnym biegu, stres oksydacyjny i toksyny ze środowiska sprawiają, że włosy tracą wiele ze swojej witalności. Zaczynają słabnąć, wypadać i matowieć. Kobiety zaczynają wówczas usilnie stosować coraz to nowe i inne odżywki do włosów w nadziei, ze trafią na taką, która zregeneruje ich włosy przywracając je do stanu „przed kryzysem”.

Niestety odżywka do włosów to za mało, aby zapewnić włosom pełnię regeneracji i wzmocnienie. Nie ochrania ona pasm w pełni, gdyż po prostu nie ma takiej siły. Aby włosy zyskały maksimum ochrony należy sięgnąć po ulta-silny i niezaprzeczalnie skuteczny specyfik. Najlepszy w swojej klasie. Taki właśnie jest olejek arganowy. W swoim działaniu i skuteczności deklasuje on każdą odżywkę do włosów, ponieważ przede wszystkim dociera głębiej w struktury włosów, a jego działanie nie jest wyłącznie powierzchowne – tak jak w przypadku odżywki.

Olejek arganowy działa na 3 poziomach:

- na zewnątrz włosa – tworząc na nim mocny, ochronny filtr, który nie pozwoli na następne zniszczenia zewnętrznych warstw. Odbudowuje on jednocześnie powłokę hydro-lipidową pasm, chroniąc przed przesuszeniem

- we wnętrzu włosa – naprawiając jego struktury i wzmacniając siarczkowe wiązania w jego wnętrzu. Olejek arganowy transportuje do wnętrza pasm szereg witamin i fitosteroli (te zaś mają zdolność stymulowania syntezy kolagenu, wzmacniając błony komórkowe organizmu

- we wnętrzu cebulek włosowych – olejek arganowy nakłada się przede wszystkim na skórę głowy – ma on bowiem zdolność wnikania do wnętrza mieszków i wzmacniania włosów już od korzenia, czyli od cebulki. Dzięki temu pasma rosną znacznie szybciej zyskując zdrowie i siłę.

Olejek arganowy w pielęgnacji włosów jest zatem potrójnie skuteczny, deklasując każdą laboratoryjną odżywkę do włosów, obfitującą w syntetyczne silikony, parabeny i szereg innych substancji komedogennych. To sprawia, że tłoczony na zimno, w 100% naturalny olejek arganowy jest niezastąpiony w dziedzinie pielęgnacji włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.