grzybica leczenie

Jak pokonać grzybicę skóry i paznokci? Najskuteczniejsze sposoby!

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Grzybica pojawiająca się na paznokciach i palcach u stóp i u rąk to bardzo częsta przypadłość. Wygląda nieestetycznie, jest przyczyną odbarwień, łuszczenia się skóry i wyraźnego osłabienia płytki paznokciowej. Co więcej, grzybica szybko się rozprzestrzenia i bardzo łatwo się nią zarazić.

Jak rozpoznać grzybicę?

Istnieje większe prawdopodobieństwo iż grzybica rozwinie się na paznokciach stóp, aniżeli rąk. Dzieje się tak dlatego, że codziennie nosimy nieprzewiewne obuwie, mieszkamy w gorącym i wilgotnym środowisku, które to sprzyja rozwojowi grzybicznych infekcji. Bez względu na to, czy borykamy się z grzybicą stóp, czy też rąk, z całą pewnością jest to uciążliwa dolegliwość, której nie należy lekceważyć.

Niestety leczenie grzybicy uchodzi za monotonne i najczęściej musi upłynąć sporo czasu zanim wyleczymy grzybicę. W pierwszej kolejności warto zidentyfikować chorobę, a następnie podjąć skuteczne naturalne środki.

Objawy grzybicy:

 • Skóra na stopach lub dłoniach swędzi oraz jest zaczerwieniona
 • Skóra jest szorstka
 • Paznokcie są łamliwe, łatwo się rozdwajają
 • Palce puchną i swędzą
 • Pomiędzy palcami obserwujemy naroślą

Grzybica paznokci – najlepsze domowe sposoby leczenia

 • Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy pomaga jeżeli nasze dłonie lub stopy zaatakowała grzybica. Wspomaga on regenerację skóry, normalizuje poziom pH, a tym samym  zapobiega rozwojowi grzybów, bowiem niszczy sprzyjające im środowisko.

Aby wyleczyć grzybicę octem jabłkowym wystarczy wymieszać równe części octu i wody, a następnie zamoczyć w roztworze paznokcie na około 20 minut.

 • Czosnek

Grzybicę stóp możemy również leczyć czosnkiem. Jest to metoda bardzo skuteczna ponieważ czosnek zawiera antybiotyczne i bakteriobójcze właściwości. Dzięki temu można wyeliminować grzyby i inne drobnoustroje. Stosując czosnek na grzybicę należy rozgnieść na pastę 10 ząbków a następnie zamoczyć w ciepłej wodzie. Regularnie mocz paznokcie piętnaście minut dziennie.

 • Olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego ma wiele właściwości antyseptycznych, dlatego bardzo pozytywnie wpływa na zdrowie skóry dłoni i stóp. Eliminuje różnorodne mikroorganizmy i grzyby. Olejek to jedna z najbardziej skutecznych metod walki z grzybicą. Największą skuteczność wykazuje olejek w stężeniu 25 % i 50 %. Korzystając z olejka trzy razy dziennie nanosimy do na zainfekowane grzybicą miejsca.

 • Sok z cytryny

Właściwości antygrzybiczne i antybiotyczne ma także sok z cytryny. Używając go wystarczy nałożyć przekrojoną cytrynę na miejsce borykające się z grzybicą.

 

A kiedy nie skutkują domowe sposoby..

Pomimo, że domowe sposoby na walkę z grzybicą są dużym stopniu skuteczne, niekiedy trzeba sięgnąć po medyczne rozwiązania. Na uwagę zasługują dwa preparaty: Fresh Finers oraz Fungalor.

Fresh Fingesr to spray zaprojektowany specjalnie po to, aby skutecznie leczyć grzybicę, nawet w jej najtrudniejszej postaci. Produkt jest bardzo wygodny w użyciu, a dzięki swoim właściwościom możemy usunąć stany zapalne skóry oraz grzybicę.

Ogromną zaletą preparatu jest to, że zawiera w swoim składzie jedynie naturalne składniki, jest bezpieczny dlatego może być stosowany bez konsultacji lekarskiej.

Cechuje się znaczną ilością zalet. Warto wymienić:

 • Zmniejszenie świądu i pieczenia skóry
 • Usunięcie infekcji grzybicznej
 • Zmniejsza łuszczenie się skóry
 • Zapobiega ponownemu pojawieniu się infekcji

W składzie Fresh Finers znajdują się:

 • Klimbazol, który minimalizuje tworzenie się drożdży, zatrzymuje wzrost grzybów oraz zmniejsza uczucie świądu.
 • Farnezol występujący w olejkach eterycznych, zmiękcza skórę i ogranicza aktywność bakterii.
 • Witamina E, działa jak antyoksydant, sprawia, że skóra staje się zdrowa i gładka.
 • Olejek miętowy zapewnia uczucie schłodzenia skóry, łagodzi objawy grzybicy, łuszczycy.

Fresh Finers przy regularnym stosowaniu sprawia, że nie tylko możemy usunąć objawy ale i przyczyny grzybicy, ponieważ powstał w oparciu o wiedzę z zakresu medycyny holistycznej.

 

Fungalor jest produktem dzięki któremu zadbamy o zdrowie stóp, zwłaszcza jeśli grzybica pojawiła się w wyniku noszenia złego obuwia. Przyda się on również kiedy korzystamy z publicznych basenów, saun i ogólnie uwielbiamy poruszać się na bosaka.

W składzie produktu znajdują się:

 • Klotrimazol, czyli substancja, która zapobiega powstawaniu grzybów.
 • Miód pszczeli regulujący działanie gruczołów potowych a także aktywność bakterii. Likwiduje również brzydki zapach stóp.
 • Witaminy, które znakomicie wygładzają i wzmacniają skórę, czyniąc ją piękną, zdrową i delikatną.
 • Limonen chłodzi skórę i sprawia, że przyjemnie pachnie.

Zadaniem preparatu jest usuwanie bakterii, zapobieganie i leczenie grzybicy. Fungalor uwalnia nas nie tylko od bakterii, ale również nadaje skórze przyjemny zapach. Po zastosowaniu preparatu skóra jest zdrowa, idealnie nawilżona, a także pozbawiona zgrubień i narośli. Nasze stopy znów mogą być piękne, wystarczy tylko poświęcić im nieco czasu i zastosować odpowiednie środki.

Więcej informacji na temat produktów antygrzybicznych i pielęgnujących skórę dłoni i stóp znajdziesz na:


https://recenzjeproduktu.com/category/zakazenie-grzybicze/

3 comments on “Jak pokonać grzybicę skóry i paznokci? Najskuteczniejsze sposoby!

 1. Moja mama długo walczyła z grzybicą. Tez próbowała naturalnie, bo kocha medycynę holistyczną. Efekty co prawda były. Grzybica zmniejszała się, znikała, ale potem znów pojawiała się szczegolnie na dużym palcu u stopy. To było nie do wyleczenia normalnie i trwało chyba parę lat. Przypominam sobie, że też na końcu miała ten preparat Fresh Fingers. Również długo go stosowała i w sumie grzybicy już nie ma. Nie wiem czy za sprawą tego specyfiku, czy tych wcześniejszych naturalnych metod..ale najważniejsze, że grzyb pokonany :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.