zdrowy zestaw menu

Zestaw aż trzydziestu przepisów na zdrowy dzień, tylko naturalne produkty

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Dostarczenie wszystkich witamin i minerałów każdego dnia nie jest łatwym zadaniem, szczególnie kiedy nie chcemy korzystać z proszkowanych suplementów diety. Są jednak entuzjaści, którzy gotowi są poświęcić wiele wysiłku, abyśmy mieli dostęp do trzydziestu przepisów na zdrowy dzień.

Czym jest przepis na zdrowy dzień?

Co łączy tran, kapustę, buraki, melona, ser fetę, orzechy arachidowe, słonecznik i banana? To, że w odpowiednich (niewielkich) ilościach tworzą idealne połączenie, dzięki któremu dostarczysz wszystkie witaminy, mikroelementy i makroelementy w ilościach zaspokajających dzienne zapotrzebowanie organizmu. Każdy z tych produktów ma swoje mocne strony, a połączenie ich sprawia, że stanowią pełnię i dają nam wszystko co jest nam potrzebne do poprawnego funkcjonowania. 5 gram tranu, 200 gram kapusty, 100 gram buraków, 200 gram melona, 100 gram sera fety, 50 gram orzeszków ziemnych, 50 gram słonecznika i 200 gram banana stanowi łącznie 905 gram jedzenia, które spożyte w dowolnych porach dnia, stanowią jeden z trzydziestu przepisów na zdrowy dzień, w którym zaspokoimy dzienne zapotrzebowanie na wszystkie witaminy i minerały.

Wszystkie 30 przepisów znajdziecie na stronie http://mojelodzkie.pl/30-zdrowych-dni/,  jest tam też plik pdf, który można wydrukować i przypiąć do lodówki, dzięki czemu zawsze będziemy mieć na widoku wszystkie przepisy na zdrowy dzień.

Jak to działa?

Zdrowie człowieka zależy od wielu czynników, niemniej ogromną wartość stanowią witaminy i minerały, które wpływają na różne elementy naszego zdrowia. Suplementy diety zawierają jedynie część niezbędnych związków, np. wszystkie witaminy, ale tylko niewielką ilość minerałów. Naukowcy wciąż odkrywają nowe związki, jak np. Omega 3, które dopiero od niedawna zostają uwzględniane w proszkowanych suplementach. Problem z nienaturalnymi sposobami na uzupełnienie wartości odżywczych polega na tym, że naukowcy nie wiedzą o wszystkich ważnych dla organizmu związkach, więc polegając na tych produktach, polegamy jedynie na ich dotychczasowej wiedzy. Niedawno odkryto, że cukry dostarczane z owocami, nie tuczą, ponieważ w owocach są substancje, które je „neutralizują”.

Podobnie jest z wartościami odżywczymi, które w owocach i warzywach otoczone są składnikami, które wspomagają ich wchłanianie, podczas gdy w suplementach diety, są one odizolowane. Właśnie dlatego przepisy na zdrowy dzień są tak cenne. Zawierają one wyłącznie produkty, które jemy na co dzień, a więc dostarczamy w ten sposób wszystkie wartości odżywcze w sposób naturalny.

2 comments on “Zestaw aż trzydziestu przepisów na zdrowy dzień, tylko naturalne produkty

    1. To jest dieta dla zdrowych, wszystkożernych ludzi. Jak masz alergię, to idź do dietetyka. Jakby twórcy diety wzięli pod uwagę uczulonych na orzechy, czekoladę, laktozę, gluten, plus wegetarian, albo wegan, to by stworzyli dietę „pij wodę”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.