czystek a zdrowie

Czystek – doskonały napar dla Twojego zdrowia

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Zioła znów stają się bardzo popularne, budzą coraz większe zainteresowanie, coraz częściej można się z nimi spotkać. Okazuje się, że ziołowe napary to właściwie hit kilku ostatnich lat. Coraz więcej osób po nie sięga licząc na to, że pomogą one skutecznie zadbać o zdrowie. Wśród tych hitów ostatnich lat znajduje się bez wątpienia zioło o nazwie czystek, które staje się bardzo popularne i budzi wielkie zainteresowanie miłośników naturalnego żywienia.

 

Dlaczego jednak czystek jest tak bardzo popularnym produktem? Co sprawia, że wiele osób decyduje się na jego stosowanie? Lekarze wciąż przeprowadzają nad czystkiem różne badania. Poznajemy coraz więcej charakterystycznych dla tego zioła różnych właściwości. Dlatego warto się tym bardziej zainteresować i wiedzieć, co czystek może nam zagwarantować. W poniższym artykule przedstawiamy właściwości i zastosowanie tej ciekawej rośliny.

Centrum Witalności – portal o zdrowym odżywianiu

Centrum Witalności – portal o zdrowym odżywianiu

Czystek – właściwości . Perfekcyjnie funkcjonujący układ immunologiczny

Warto zauważyć, że czystek to przede wszystkim wielka siła, płynąca z natury dla naszego układu immunologicznego. Pewnie wiele osób będzie zaskoczonych tym jak wiele polifenoli znajduje się w jego składzie. To związki fenolowe, które mają działanie antyoksydacyjne, wzmacniają również naszą odporność. Wiele osób uważa, że dzięki spożywaniu herbaty z czystka, udało się pokonać opryszczkę czy drożdżycę. Do tego podkreśla się również świetne działanie, jeśli chodzi o ochronę przed grypą. Można liczyć na to, że herbata z czystka będzie świetnym sposobem na pokonanie wolnych rodników, które są przyczyną wielu problemów ze zdrowiem. Antyoksydacyjny potencjał czystka jest trzy razy większy, niż w przypadku zielonej herbaty. Nic więc dziwnego, że jest on prawdziwym hitem na naszym rynku.

 

Brak składników aktywizujących w czystku

 

Co ciekawe czystek to wyjątkowy składnik, ponieważ nie ma tam składników aktywizujących takich jak teina, teofilina czy teobromina, które znajdują się we wszystkich innych herbatach – także w bardzo popularnej wśród osób zdrowo się odżywiających, herbacie zielonej. Warto inwestować w czystek, który pochodzi z kontrolowanych upraw. Ważne też, aby kupować produkt w całości, tj. składający się z listków oraz kwiecia. Dzięki temu będziemy mieli dobry smak i odpowiednią dawkę cennych wartości.

 Czystek – doskonały napar dla Twojego zdrowia centrumwitalnosci e-anetabloguje.blog.pl2

Czystek – działanie. Brak metali ciężkich w organizmie

 

W organizmie osoby uzależnionej od papierosów, znajdują się liczne metale ciężkie takie jak rtęć, kadm czy ołów. Nadmiar metali ciężkich w tkankach może grozić zaburzeniem ich pracy oraz rozwojem złych komórek. Czystek to rozwiązanie dla osób, które borykają się z nałogiem, ponieważ działa na zasadzie wiązania toksycznych substancji i usuwania ich z organizmu. Oczywiście czystek sam w sobie musi być wolny od zanieczyszczeń, dlatego powinien pochodzić wyłącznie ze sprawdzonych upraw.

 

Zobacz artykuł: Czystek i jego niezwykłe właściwości >>

Problem z jamą ustną? Pij czystek – on Ci pomoże!

 

Warto także zwrócić uwagę na to, że czystek ma działanie antybakteryjne i dzięki temu wpłynie korzystnie na stan naszej jamy ustnej. Między innymi niszczy wszystkie znajdujące się w niej drobnoustroje. Będzie miał także działanie lekko wybielające, wiec poprawi także stan wizualny naszych zębów. Profilaktyczne płukanie jamy ustnej czystkiem jest dobrym rozwiązaniem i zadziała w ten sam sposób, co drogeryjne płyny antybakteryjne. Napar z czystka, tak jak inne ziołowe herbaty wpływa także na odkwaszenie organizmu. Spożywanie tej rośliny ma działanie alkalizujące krew, co jest wskazane, gdy ktoś prowadzi mocno białkową dietę.

 

One thought on “Czystek – doskonały napar dla Twojego zdrowia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.