osteoporoza

Dzięki temu szybko i naturalnie pokonasz osteoporozę

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Osteoporoza uznana jest obecnie za chorobę cywilizacyjną. Wedle badań prowadzonych przez Światową Organizację Zdrowia, na terenie Europy co 30 sekund dochodzi do złamania z jej powodu. Można temu zapobiec, albowiem wystarczy zadbać, aby w naszej codziennej diecie znalazły się odpowiednie witaminy oraz substancje.

Osteoporoza, czyli zrzeszotnienie kości

Osteoporozę określić można jako zrzeszotnienie kości. Dochodzi do niej w chwili, kiedy zanika tkanka kostna, a tym samym zwiększa się częstotliwość złamań. W pierwszej kolejności dochodzi do ostrych bólów, złamania kręgów oraz kości udowych. Złamanie kości udowej jest niezwykle groźne dla naszego zdrowia a nawet życia, około 50% osób poszkodowanych traci możliwość poruszania się, zaś co piąta umiera w pierwszym roku po złamaniu.

W Polsce ignorujemy ten problem i nie zdajemy sobie sprawy, że już po 30 roku życia dochodzi do utraty masy kostnej. Uważamy, że problem nas nie dotyczy i narażamy często nieświadomie swoje zdrowie i życie.

 

Dlaczego dochodzi do osteoporozy?

Tkanka kostna osłabia się, albowiem w organizmie mamy do czynienia z niedoborem wapnia, który wraz z wiekiem szybciej usuwany jest z organizmu. Wiedzieć musimy, że wnętrze naszej kości przypomina gąbkę, dlatego też zwane jest substancją gąbczastą. Otoczeniem dla niej jest kość zbita, zaś niezwykle ważnym składnikiem obu części jest siatka kolagenowa z kryształkami soli wapnia. Gdy maleje zawartość wapnia, staje się ona nieregularna, rzadka i rozwija się osteoporoza. Kość jest więc krucha, lekka i zmniejsza się jej wytrzymałość.

 

Główne objawy osteoporozy

Niestety osteoporoza nie ma żadnych typowych objawów, które mogłyby uprzedzić, że z naszymi kościami dzieje się coś złego. Pierwszym objawem na ogół jest złamanie i świadczy ono o tym, że choroba jest zaawansowana. To „cichy złodziej kości”, który nie powoduje bólu, lecz objawia się tym, że nawet niewielki uraz może prowadzić do poważnych złamań.

Osteoporozę bardzo trudno, a wręcz nawet niemożliwe staje się jej leczenie, jeśli stan choroby jest wysoko zaawansowany. Warto jej przeciwdziałać, a doskonałymi sposobami są rośliny i substancje, które pochodzą wprost z darów natury.

Wiesiołek w walce z osteoporozom

Wiesiołek znany jest już tysięcy lat zarówno w obu Amerykach, jak i Himalajach. W XVII wieku podniesiono go w Anglii do rangi królewskiego panaceum. Doceniono jako idealny i skuteczny lek na wysokie ciśnienie, dobroczynny wpływ na serce a także układ krwionośny. Co więcej, liście wiesiołka służyły go szybszego gojenia ran, zaś nadpobudliwe dzieci szybko uspokajały się po jego spożyciu.

Ta niepozorna roślina spotykana jest w wielu miejscach na całym świecie, zaś w swoim składzie zawiera znaczną ilość kwasów omega-6, w szczególności GLA. Drugim istotnym składnikiem jest kwas linolenowy, który wchodzi w skład każdej obecnej w organizmie komórki.

Wiesiołek jest niezwykle ważnym elementem naszej codziennej diety, jeżeli chcemy zapobiec osteoporozie. Jeżeli chcesz uchronić się przed tą cywilizacyjną chorobą, powinieneś przyjmować regularnie olej z wiesiołka z wapniem, ponieważ dzięki temu zmniejsza się utrata kości, oraz zwiększa ich gęstość. Wiesiołek zwiększa również wchłanianie minerałów, dlatego stan kości znacznie się poprawia.

Wiesiołek stosować można nie tylko zapobiegając osteoporozie, ale również przy chorobach reumatycznych oraz stanach zapalnych, bowiem skutecznie i szybko je zmniejsza.

MSM substancja, z którą zwalczysz osteoporozę

MSM, czyli Metylosulfonylometan to związek organiczny siarki, który określić można jako pierwiastek budujący nasz organizm. To właśnie od zawartości MSM w tkankach zależy budowa oraz dobre zdrowie wszystkich elementów chrzęstnych, które znajdują się w kręgosłupie czy stawach. W organizmie człowieka poziom siarki powinien sięgać około 0,2 mg/kg.

Jeżeli cierpimy na niedobór siarki, objawia się to chronicznym zmęczeniem zaburzeniami narządów, depresją, ale cierpią na tym również nasze kości, ponieważ niedobór MSM prowadzi do osteoporozy.

Sięgając po MSM możesz zapobiegać zanikowi tkanki kostnej i uniknąć zrzeszotnienia kości, a tym samym szeregu uszkodzeń ciała na skutek nawet niewielkich wypadków. Siarka ma jednak jeszcze szereg innych właściwości, albowiem:

  • Likwiduje bóle pleców
  • Leczy zwyrodnienia stawów oraz reumatoidalne zapalenie stawów
  • Minimalizuje bóle mięśni

MSM to niezwykle ważny pierwiastek w budowie naszych kości, który sprawia, że są mocne i odporne na złamania. Dzięki odpowiedniej ilości siarki w organizmie możemy mieć pewność, że wzmocnione są wszystkie nasze komórki, zaś ich ściany bardziej elastyczne.

4 comments on “Dzięki temu szybko i naturalnie pokonasz osteoporozę

  1. Wielki błąd przyjmowanie suplementów wapnia. Bez wit k2 i tak będzie osadza się np. W tętniącach, niektórzy twierdza że wapń bez k2 jest niebezpieczny. Wystarczy wit d3 i k2 a wapń bedzie kierowany do kości i zębów i usuwany z miejsc nie pożądanych jak np. Blaszka miażdżycowa w żyłach. Są na to badania że suplementacja wapanien nie daje totalnie nic a może zaszkodzić ktoś kto ma dobrą dietę i witaminy w odpowiednich dawkach i proporcjach nic więcej nie potrzebuje. pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.