infekcje-intymne1

Ziołowe wkładki higieniczne, jako alternatywa w niwelowaniu dolegliwości intymnych u kobiet?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Częstymi schorzeniami kobiecych dróg rodnych są infekcje intymne. Są one skutkiem działania grzybów oraz bakterii, które wprowadzają zmiany we florze bakteryjnej pochwy. Głównymi objawami infekcji jest: pieczenie, upławy, parcie na pęcherz, świąd. Nierzadko obserwuje się również nawroty zakażeń.

Przyczyny infekcji intymnych u kobiet

W kobiecej pochwie nie ma sterylnych warunków, ponieważ nawet w pełni prawidłowej wydzielinie dorosłej kobiety znajduje się około sto różnorodnych rodzajów mikroorganizmów. Wiele z nich jest neutralnych, jednakże są i te, które wywołują choroby. Zdarzyć się może sytuacja, że pozytywne szczepy Lactobacillus wytwarzające kwas mlekowy tracą swoją aktywność lub po prostu giną, a wówczas namnażają się bakterie beztlenowe, prowadzące do występowania zakażeń oraz chorób.

 • Infekcje intymne – bakteryjne

W chwili, gdy miejsce dobrych bakterii zajmują chorobotwórcze mamy do czynienia z zakażeniem bakteryjnym pochwy. Sprzyjają mu niekorzystne zmiany, które zachodzą w mikroflorze pochwy. Spowodowane być to może zarówno zbyt małą higieną w okolicach intymnych, jak i jej nadmiarem, ponieważ nadużywanie irygacji osłabia i niszczy mikroflorę. Bogate życie seksualne również może być przyczyną infekcji bakteryjnej, albowiem dochodzi do otarć i zasiedlenia pochwy przez obcą florę bakteryjną. Przyczynami są także antybiotykoterapia, kobiece hormony oraz estrogeny. Także korzystanie z zapachowych płynów do higieny intymnej lub mydeł oraz cukrzyca negatywnie wpływa na stan naszej pochwy.

Fakt, że nasze drogi intymne zostały zaatakowane przez infekcję, jest łatwy do rozpoznania, albowiem daje charakterystyczne objawy:

 • Nieprzyjemny zapach,
 • Upławy widoczne na bieliźnie,
 • Obrzęk sromu
 • Zaczerwienienie sromu
 • Pieczenie pochwy
 • Swędzenie
 • Infekcje intymne – grzybicze

Jeżeli w mikroflorze pochwy dochodzi do zaburzenia równowagi, powstają idealne warunki, aby rozwijały się grzyby. Najczęściej są to drożdżaki Candidia albicans. Bardzo łatwo można zarazić się nimi korzystając z publicznej toalety, basenu czy od partnera seksualnego. Kiedy nasz układ odpornościowy jest po prostu zbyt słaby, aby się bronić w pochwie rozwija się infekcja grzybicza. Główne jej objawy to:

 • Silny świąd okolic intymnych
 • Wydzielina o konsystencji i kolorze twarogu

Niekiedy możemy mieć do czynienia z sytuacją, że grzybica rozwija się nie dając ze swojej strony żadnych objawów. W tym przypadku trudno o właściwą diagnozę, oraz podjęcie skutecznego leczenia. Przewlekła infekcja, której nie leczymy może wywoływać bardzo wiele różnych zdrowotnych komplikacji.

Jak zapobiegać infekcją intymnym?

Chorobie lepiej zapobiegać, aniżeli ją leczyć, dlatego warto wiedzieć, że naturalną ochroną dla pochwy są pałeczki kwasu mlekowego, które tworzą naturalnie kwaśne środowisko pochwy. Niestety w wielu przypadkach mogą ulec osłabieniu, a na to tylko czekają bakterie. W jaki sposób skutecznie zapobiegać, więc powstawaniu infekcji intymnych?

 • Zaprzestań używać zwykłego mydła albowiem zmienia ono odczyn skóry z kwaśnego na zasadowy.
 • Zachowaj umiar w higienie intymnej. Płyny wystarczy zastosować dwa razy dziennie.
 • Warto regularnie wykonywać test, dzięki któremu sprawdzisz czy jesteś narażona na infekcję pochwy.
 • Nie lekceważ pierwszych objawów, lecz podejmij od razu leczenie.

Zioła, dzięki którym uporasz się z infekcją

Kiedy zaobserwujesz pierwsze objawy możliwej infekcji okolic intymnych, ale również profilaktycznie i zapobiegawczo możesz zastosować sprawdzony naturalny sposób – zioła. Miejsca intymne należy przemywać ziołowymi naparami, które stworzone są z:

 • Szałwii
 • Kory dębu
 • Rumianku
 • Nagietka
 • Pokrywy

Bardzo skutecznym sposobem na infekcje intymne kobiet jest odwar sporządzony z babki lancetowatej. Dzięki niej zmniejszymy stan zapalny, zlikwidujemy przekrwienia oraz opuchliznę. Wystarczy zalać łyżkę suszonych liści gorącą wodą i przez pięć minut gotować.

Ziołami, które są wstanie pokonać infekcje intymne są również: aloes, macierzanka, mniszek lekarski, krwawnik, rumianek i ekstrakt z kwiatów róży.

Leczenie infekcji intymnych w medycynie chińskiej

Medycyna chińska od wieków stosuje naturalne rozwiązania w leczeniu intymnych chorób kobiecych a także w profilaktycznej ochronie narządów rozrodczych. Zastosowane zioła szybko i bardzo skutecznie zmniejszają stany zapalne, a jednocześnie pozwalają dbać odpowiednio o higienę. To właśnie w oparciu o tę niezwykłą wiedzę medycyny chińskiej powstały z myślą o kobietach i ich problemach wkładki Śnieżny Lotos.

Wkładki zawierają w sobie najstaranniej wyselekcjonowane zioła, do których należą:

 • Saussure Intavolatura (ang: Snów lotus), który używany jest, aby łagodzić wszelkie problemy ginekologiczne. Zioło radzi sobie z bolesnymi oraz nieregularnymi miesiączkami, a także może ukoić ból poporodowy. Świetnie sprawdza się także w eliminacji infekcji, zmniejsza uczucie dyskomfortu, a także łagodzi świąd.
 • Saussurea Involucrata to zioło zwane Królową w chińskiej medycynie i należy do rodziny Asteraceae. Ma bardzo szerokie działanie, albowiem redukuje świąd, nieprzyjemny zapach, uśmierza ból, działa antybakteryjnie a także przywrócić odpowiednią florę bakteryjną po kuracji antybiotykami.
 • Sophora flavescens, która ma działanie przeciwzapalne i stosowana jest w medycynie chińskiej przy infekcjach układu moczowego, świerzbu oraz egzemie.
 • Cnidium Monnieri (L.) Cuss o działaniu antybakteryjnym, przeciwgrzybicznym i przeciwświądowym.
 • Fructus Kochiae scopariae, czyli zioło, które również często stosowane jest w chorobach natury ginekologicznej, a przede wszystkim przy infekcjach dróg moczowych i egzemie.

wkładki śnieżny lotos

Czy ziołowe wkładki higieniczne mogą być alternatywą dla globulek czy kremów dostępnych na rynku?

Śnieżny lotos to nie zwykła wkładka higieniczna, którą kobiety na ogół stosują w celu utrzymania higieny intymnej. Śnieżny Lotos to wkładki zawierające w swoim składzie specjalnie wyselekcjonowane ekstrakty ziołowe a także wyciąg z kwiatu Saussurea Involucrata.

Zasadniczym zadaniem wkładek, o których mowa jest, więc nie tylko absorpcja wydzielin, ale działanie antybakteryjne, dzięki któremu możemy eliminować infekcje, oraz uporać się z nieprzyjemnym zapachem, podrażnieniami czy też pieczeniem i swędzeniem.

Takie właściwości wkładek Śnieżny Lotos sprawiają, że zaleca stosowanie ich po różnorodnych zabiegach ginekologicznych. Dlaczego te wkładki są wyjątkowe i unikalne? Nie tylko, dlatego, że zostały stworzone esencje ziół, które od wieków stosowane są w medycynie naturalnej, ale także produkcja wedle nowoczesnej technologii jedynie ze starannie wybranych roślin oraz naturalnej bawełny.

Wkładki chronią miejsca intymne kobiet, wspomagają leczenie stanów zapalnych, a także są bezpieczne, dlatego można stosować je długoterminowo. Wszystkie te cechy pozostały potwierdzone badaniami laboratoryjnymi, dlatego mamy pewność o najwyższej jakości oraz skuteczności produktu.

Dlaczego warto stosować wkładki?

Wkładki Śnieżny Lotos mają ogromną ilość pozytywnych zalet. Warto wymienić:

 • Łagodzenie podrażnień
 • Zmniejszenie upław, świądu i pieczenia
 • Zapewnienie świeżości i czystości miejsc intymnych
 • Zniwelowanie nieprzyjemnego zapachu
 • Zapobieganie podrażnieniom
 • Utrzymanie prawidłowego nawilżenia
 • Ulga w napięciu przedmiesiączkowym
 • Ochrona przed podrażaniami miejsc intymnych

Wkładki Śnieżny Lotos może używać każda z kobiet bez względu na wiek, albowiem jest to produkt ziołowy i działa w naturalny sposób, nie wywołując skutków ubocznych. Zaleca się zastosowanie wkładek już po wystąpieniu pierwszej miesiączki. Polecane są również stosować je około 7 dni przed menstruacja, ponieważ przynoszą ulgę i obniżają symptomy napięcia przedmiesiączkowego.

Wkładki warto zastosować wszędzie tam, gdzie kobiety najbardziej narażone są na choroby miejsc intymnych. Warto je mieć ze sobą na basenie, korzystając z publicznej toalety, czy też bezpośrednio po stosunku płciowym. Zawarte ekstrakty z ził eliminują bakterie, dzięki czemu zapobiegają rozwojowi infekcji.

Istotne jest również zastosowanie wkładek w trakcie połogu, bądź po zabiegach ginekologicznych. W tych okresach nasz organizm staje się bardzo podatny na bakterie oraz wirusy, zaś wkładki działają przeciwbakteryjnie, oraz blokują źródło zakażenia. Warto wiedzieć, że pomagają także hamować krwawienie, przyśpieszają gojenie się ran i reguluje gospodarkę hormonalną.

Wkładki Śnieżny Lotos można stosować w powyższych sytuacjach, ale również profilaktycznie każdego dnia. Przynoszą ukojenie i ulgę dla miejsc intymnych i rozwiązują wszystkie kobiece problemy. Pamiętać jednak trzeba o jednym przeciwwskazaniu stosowania wkładek. Nie powinny używać ich kobiety w okresie ciąży. Kobiety karmiące śmiało mogą pozwolić sobie na zastosowanie Śnieżnego Lotosu, albowiem działa miejscowo i jego składniki nie przenikają do mleka matki.

6 comments on “Ziołowe wkładki higieniczne, jako alternatywa w niwelowaniu dolegliwości intymnych u kobiet?

 1. takich wkładek jeszcze nie testowałam. W razie jakichś dolegliwości intymnych, swędzenie, pieczenie itp zawsze mi trivagin pomaga, taki żel

 2. używam, są doskonałe te wkładki; nigdy nie miałam problemu z infekcjami , zaczęły sie teraz, po antybiotykach, miałam opuchnięte całe krocze , bolące szczypiące, swędzące, wkładki pomogły w mig; niestety ich cena jest powalająca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.