Liść laurowy

Czy wiesz co się stanie jeśli podpalisz liść laurowy?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Na pewno wiesz, że liść laurowy dodaje Twojej potrawie wyjątkowego smaku. Jednakże to nie jest ich jedyna zaleta. Jest jeszcze coś, o czym wie naprawdę niewiele osób…

Spróbuj włożyć do popielniczki a następnie podpalić liść laurowy i zostaw go na kilka minut. Po tym czasie wyczujemy zapach, który to jest naprawdę charakterystyczny. Okazuje się, że to właśnie on wpływa na nasz mózg. Tym samym wyzwala się produkcja endorfin zwanych także hormonami szczęścia.

Zapach palonego liścia laurowego koi nasz system nerwowy, sprawia, że możemy osiągnąć relaks. Co więcej zapachu liścia laurowego nienawidzą komary i inne owady, dlatego będą unikać naszego mieszkania. Ten sposób przegonienia owadów jest nie tylko skuteczny także bezpieczniejszy aniżeli chemiczne środki dostępne w sklepach.

Powyższe właściwości to nie jedyne zalety, jakie ma zapach liścia laurowego. Pomaga on również tym, którzy nie mogą zasnąć, często budzą się w nocy. Gwarantuje spokojny, mocny i niczym niezakłócony sen. Warto wspomnieć iż palony liść laurowy oczyszcza także nasze drogi oddechowe. 

6 comments on “Czy wiesz co się stanie jeśli podpalisz liść laurowy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.