aaaa

E951 – trutka na szczury, spożywana przez ludzi

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

E951 spotkamy w wielu różnorodnych produktach. Kolorowe napoje, gumy do żucia, produkty typu light a także leki, w tym te produkowane z myślą o dzieciach są pełne E951, czyli aspartamu. Środek ten wciąż jest w użyciu, pomimo, że kontrowersje na jego temat są ogromne.

Ogromna ilość popularnych dziś produktów zawiera rakotwórczą truciznę, jaką jest aspartam. Powszechnie stosowany słodzik, na przykład w coca – coli light wedle raportu Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Żywienia jest rakotwórczy, dlatego sprawą zajął się również polski sanepid, który zlecił wykonanie ekspertyzy w Polskim Zakładzie Higieny.

Aspartam jest trucizną, zaś potwierdzenie to wymaga wprowadzenia niemalże rewolucji w przemyśle spożywczym. Okazuje się, bowiem, że w setkach, tysiącach produktów trzeba zmienić jeden główny składnik. Z kolei produkty, które już trafiły do sklepów należy wycofać. A co za tym idzie? Ogromne straty finansowe dla producentów żywności. Koncerny jednak wciąż bronią się, powołując na setki wymyślonych badań, że aspartam wcale nie jest trucizną, a wręcz przeciwnie, że można uznać go za w pełni bezpieczny.

Co zawiera aspartam?

Aspartam składa się z trzech podstawowych związków. Są to:

 • Metanol odpowiedzialny za utratę wzroku, wręcz ślepotę
 • Kwas asparaginowy, przyczyniający się do powstania raka mózgu
 • Fenyloalanina zaburzająca nasze emocje, prowadząca do depresji i złego samopoczucia

Można zaobserwować, iż osoby, które po raz pierwszy przyjmują aspartam borykają się z bólami głowy, mają problemy z widzeniem, a także pojawia się na skórze wysypka.  Z kolei ci, którzy spożywają go od dawna nie reagują, albowiem ich organizm nauczył się wchłaniać trującą substancję, co nie oznacza, że umie sobie z nią radzić.

Czym jest aspartam?

Aspartam to neurotoksyna wynaleziona w 1965 roku przez chemika Jamesa Schlattera. Przypadkowo pracując nad lekiem na wrzody, polizał palec, aby podnieść kawałek papieru. Poczuł słodki smak, który go zaintrygował. To właśnie były drobinki aspartam, który szybko stał się alternatywą dla cukru. E951 pomimo powszechnego stosowania okazał się jednak negatywny dla naszego zdrowia, albowiem zaburza syntezę białek, strukturę DNA oraz przewodzenie impulsu w synapsach. To jednak nie wszystko, ponieważ ma wiele innych objawów. Jeśli gromadzi się w naszym organizmie zaburza pracę mózgu, a także układ hormonalny. Istnieją dowody, iż ludzie mieszkający w krajach rozwiniętych są systematycznie truci, już od 32 lat.

Rzec można, że ta syntetyczna substancja słodząca znajduje się wszędzie. W swoim składzie mają ją:

 • Niskokaloryczne jogurty,
 • Owocowe napoje gazowane,
 • Płatki śniadaniowe,
 •  Gumy do żucia,
 • Sosy do lodów,
 •  Syropy do kawy,
 •  Słodziki,
 • Ketchupy
 • Ciastka bez cukru,
 • Napoje
 •  Batoniki odżywcze,
 • Miętusy,
 • Kakao błyskawiczne

 

Zmowa milczenia

Brytyjski poseł Roger Williams mówi: „Zwykle, gdy podejrzewa się, że jakiś produkt jest niebezpieczny dla zdrowia, wycofuje się go natychmiast. W przypadku aspartamu panuje zmowa milczenia, bo za dużo firm straciłoby na pochopnej decyzji.”

Z kolei Steve Leroy, rzecznik europejskiego oddziału Coca-Coli, której głównym składnikiem jest E951, uważa, że nie zostanie on wycofany nim nie zapadnie ostateczna decyzja Komisji Europejskiej.

E951 – najlepsza trutka na szczury

Włoscy naukowcy z Fundacji Ramazziniego przeprowadzili badanie z użyciem aspartamu na szczurach. Przez 159 tygodni obserwowali je i karmili pożywieniem zawierającym E951. Zaobserwowano, iż w zależności od przyjmowanej dawki szczury chorowały na białaczkę, chlonniaki, nowotwory nerek. Dawki były mniejsze aniżeli te, które dopuszczone są dla ludzi. Łatwo sobie wyobrazić, iż opanowane chorobą szczury umierały. Jeśli więc aspartam to znakomita trucizna, aby pozbyć się szczurów, jak reaguje na nią organizm ludzki?

31 comments on “E951 – trutka na szczury, spożywana przez ludzi

 1. U mojego syna wywołał ogromną alergię. Lekarz kazał pić magnez, więc kupiliśmy w aptece. Nie mieliśmy pojęcia że jest w nim aspartam. Po kilku dawkach dziecko zaczęło puchnąć, miało wysypkę. Na SORze nie stwoerdzono z nim podejrzeń, dopiero znajoma lekarka popatrzyła na opakowanie. Od razu odstawiliśmy/

 2. Problem taki że jest w wielkiej ilości produktów. Niezdrowy, szkodliwy, trujący. Ta rzekomo świetna alternatywa dla cukru, zabija nas w o wiele większym stopniu.

 3. Powiedzmy sobie, że wolę przytyć niż zdechnąć jak te szczury. Przecież to świwństwo osadza sie w organiźmie…powoduje blokowanie żył, jelit…w efekcie mamy raka i inne choroby.

 4. dajcie spokoj nic by nie jeść wszędzie trutki i środki rakotwórcze..świata nie zmienimy..jemy co nam dają…

 5. W skład aspartamu wchodzi kwas asparaginowy oraz fenyloalanina. Obie substancje to białka, czyli aminokwasy, występujące w naturze, m.in. w mięsie i produktach mlecznych.
  Także radzę trochę poczytać . Gluten to też białko jednym szkodzi większości nie, Pewnie też dobra trutka a szczury,

 6. A słyszeliście kiedyś o teobrominie? To śmiertelnie groźna trucizna, która może zabić nie tylko psa czy kota, ale nawet konia. Naprawdę.

  Pierwszymi objawami zatrucia teobrominą są nudności, wymioty, biegunka i wzmożone wydalanie moczu. Później może dojść do arytmii serca, ataku epileptycznego, krwotoku wewnętrznego, zawału mięśnia sercowego, aż w końcu do śmierci.

  U zwierząt, bo jest częścią składową czekolady, którą ludzie mogą sobie spokojnie zajadać ze smakiem. 

  Morał z tego taki, że nie wszystko szkodzi wszystkim i nie wszystko szkodzi w małych ilościach. ;)

  1. Wiki jest tworzona przez ludzi, a mało kto wie jak sprawdzić czy informacja na Wikipedia jest warta uwagi czy raczej nie. 95% informacji która tam się znajduje jest dobra ale nie w j. Polskim.

 7. Ty Włodek, przebudź się! Polecam film, no cóż, po niemiecku „Die dunkle Seite der Wikipedia”. Może sam znasz niemiecki, może ktoś od Ciebie i może Ci przekazać o czym mowa. Ale jak będziesz dłużej wierzył w każdy artykuł tam opublikowany to niedługo będziesz czekał na to co opadnie z nieba, wierząc, że ta biała zawiesina po samolotach to biblijna manna spadająca z nieba.

 8. Co zadziała na szczura niekoniecznie na człowieka….
  Są drobne ;) różnice między człowiekiem a szczurem …..

  Szczury same produkują wit.C a człowiek nie – nie popadajmy w Paranoje…..

  Każda substancja stosowana w nadmiarze szkodzi….

 9. Każdy chce być zdrowy, ale mało kto idąc do sklepu patrzy na skład, przecież nikt nie nakazuje kupowania produktów, które zawierają substancje „szkodliwe”. Nie chcesz się truć nie kupuj…

 10. To jest trochę przesadne gadanie. Większość produktów żywności w ten czy inny sposób staje się odrobinę zanieczyszczone. Żeby to ominąć musimy hodować warzywa we własnej szklarni w filtrowanym powietrzu, podawać im naturalne nawozy od hodowanych naturalnie zwierząt. A z kolei te zwierzęta żywić i hodować w sterylnych warunkach.
  Tak się nie da… Wchodzenie z butami w pewne kwestie mija się z celem.

  Odnośnie aspartamu, to faktycznie kontrowersyjna substancja. Wiadomo, żadne słodziki nie są wybitnie dobre.
  Natomiast rozkładając go na czynniki pierwsze i twierdząc, że kwas asparaginowy (aminokwas ważny dla naszego organizmu) utrzymujący nasz testosteron oraz pobudzenie na odpowiednio wysokim poziomie czy felynoalanina, która jest odpowiedzialna za prawidłową pracę hormonów i neuroprzekaźników, jest po prostu CHORE.
  Nie zgadzam się, że te dwa poszczególne składniki są złe dla organizmu. Natomiast sam Aspartam… no cóż sztuczny słodzik, ale czy do końca taki rakotwórczy? Na pewno nie przez te wymienione wyżej składniki.
  Większych bzdur dawno nie czytałem…

  1. placa ci za takie glupie gadanie ? a moze na ochotnika tak tylko tydzien bedzisz spozywal to o czym piszesz ze jest zdrowe ?

 11. Czytajmy etykiety i nie kupujmy tych produktów, koniecznie. Tylko w ten sposób uchronimy się przed szkodliwymi substancjami. Jeśli spadnie popyt producenci sami przestaną stosować szkodliwe związki w swoich produktach. Tylko ludzie muszą to zrozumieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.