grzyby reishi

Właściwości azjatyckich grzybów reishi

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Grzyby reishi pochodzą z Azji i znane są, jako mannentake. Ich właściwości i działanie od niemalże dwóch tysięcy lat znane są medycynie Dalekiego Wschodu. Uznane są za niezwykle ważne i skuteczne lekarstwo na szereg różnych chorób, w tym także na nieuleczalnego dotąd w medycynie konwencjonalnej raka. Istotne jest to, że grzyby reishi to nie tylko element leczniczy medycyny naturalnej, lecz ich właściwości potwierdzone są badaniami naukowymi.

 

Trochę informacji o azjatyckich grzybach reishi

 

Reishi to japońska nazwa gatunku grzybów, zaś ich rodzima nazwa mannentake oznacza „zioło o duchowej mocy”. Od ponad dwóch tysięcy lat na terenie krajów azjatyckich uchodzą za grzyby lecznicze i używane są zarówno w medycynie naturalnej jak i współczesnej. W Chinach, można zakupić szereg leków, które stworzone są właśnie z nich. Wedle Pharmacopoeia of the People’s Republic of China, znajdują się one w wykazie leków dopuszczonych do obrotu i stosować je można między innymi na:

  • Zawroty głowy
  • Bezsenność
  • Duszności
  • Kaszel
  • Astmę
  • Nadciśnienie
  • Cholesterol
  • Kołatanie serca
  • Wrzody żołądka
  • HIV/AIDS

 

Najważniejsze jest jednak to, że te azjatyckie grzyby są pomocne w leczeniu nowotworów.

 

Reishi w walce z rakiem

 

Dotychczas przeprowadzono szereg badań, które potwierdzają ogromne znaczenie grzybów reshi w leczeniu chorób nowotworowych.

 

Joann Lau i Sanda Zolj – naukowcy z Bellarmine University dowiedli, że grzyby te zawierają niezwykle ważne dla organizmu polisacharydy i saponiny, które to sprawiają, że zmniejsza się proliferacja, czyli komórki nowotworowe przestają się namnażać. Taki wynik jest efektem apoptozy, oznaczającej śmierć komórek rakowych, głównie w obrębie zajętych przez nowotwór płuc.

Istotne badanie przeprowadzili również naukowcy Cancer Research Laboratory Methodist Research Institute. Wynika z niego, że ekstrakt z grzybów potrafi również zahamować proliferację i indukują apoptozę komórek, obecnych w prostacie PC – 3.

Najcenniejsza odmiana grzybów reishi

 

Istnieje wiele odmian grzybów reishi. Możemy spotkać się z nimi w odmianach: czerwonej, fioletowej, żółtej, czarnej czy niebieskiej. Najcenniejsze właściwości mają jednak dla naszego organizmu czerwone grzyby reishi. Wyciąg sporządzony z nich w szybkim tempie hamuje namnażanie się komórek rakowych w piersiach, w liniach MCF-7 i MDA-MB-231. Dzieje się tak dlatego, że następuje modulacja aktywności receptora estrogenowego (ER) i sygnalizacji NF-kappaB, czyli związku który ma istotny wpływ na powstawanie i rozwijanie się nowotworów w naszym organizmie.

Przeprowadzone na przestrzeni lat badania dowiodły iż grzyby reishi mogą w przyszłości znaleźć szerokie zastosowanie w leczeniu raka a także w jego zapobieganiu. Badania potwierdzają również, że przyjmowanie ekstraktu z owych niezwykłych azjatyckich grzybów zmniejsza liczbę guzów u osób, które to zmagają się z nowotworami okrężnicy, jelita oraz odbytnicy.

 

Grzyby reishi zmniejszają także trudne skutki uboczne chemioterapii oraz radioterapii, dlatego stosować je warto lecząc nowotwór w sposób konwencjonalny. 

2 comments on “Właściwości azjatyckich grzybów reishi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.