Terapia Gersona

Terapia Gersona – skuteczne leczenie raka znane już od 80 lat [cz 2]

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

„Aby jedzenie stało się naszym lekarstwem”  – Hipokrates

Lek na raka znany jest od 80 lat, skuteczny, potrafiący leczyć nie tylko skutki raka, ale i jego przyczyny.

Lek, który dotychczas wyleczył tysiące ludzi na całym świecie, lecz wciąż negowany jest przez współczesną medycynę, jaka do naszego organizmu wlewa szkodliwą chemioterapię i karmi nas promieniami rentgenowskimi.

Czy to nie w szkole uczono nas, że promieniowanie powoduje nowotwory? Jak więc ma nas z nich wyleczyć?

Lek, który potrafi wyleczyć raka w stu procentach, a nie przedłużyć życie jedynie o kilka lat jak to czyni onkologia.

Lek, który odbudowuje nasz organizm i sprawia, że ma on siłę walczyć samodzielnie z komórkami rakowymi, jakże inny, niż onkologiczna metoda, która zabija nie tylko komórki rakowe, ale również zdrowe komórki, a tym samym osłabia całe ciało. Jakże inny niż onkologiczna metoda, która powoduje upadek organizmu, stopniowe zaniechanie walki i bolesne konanie.

Lek na raka wyśmiewany przez medycynę konwencjonalną, a jednak skuteczny. Przyjrzyjmy się, jakie założenia w leczeniu nowotworów przyjmuje doktor Gerson.

80 lat sukcesu

Już 80 lat temu Max Gerson odkrył, dlaczego powstaje nowotwór i opisał go, jako zespół wyniszczenia tkanek, które to wynika z zaburzenia równowagi sodowo – potasowej w naszym organizmie, na poziomie komórkowym. Dlaczego medycyna konwencjonalna, która dziś jedynie w jeszcze większym stopniu truje nasz organizm chemioterapią i radioterapią nie skusi się chociażby o przeprowadzenie najmniejszych badań w tym kierunku? Dlaczego wciąż „wykształceni medycy Rockefellerów” utrudnią nam dostęp do tej wiedzy? Dlaczego negują możliwość wyleczenia raka naturalnymi sposobami, chociaż są tysiące żywych dowodów na to, że owe środki działają?

Przedstawmy elementy terapii Gersona, która używana jest obecnie na całym świecie w leczeniu nowotworów. W Polsce stosunkowo mało znana, a szkoda, ponieważ efekty to tysiące wyleczonych z nowotworów ludzi.

Dla wielu wciąż metoda Gersona jest kontrowersyjna, lecz dla innych onkologia to także dziedzina, która nie leczy a zabija. To, za którą z metod się opowiadamy, zależy jedynie od naszych poglądów, wartości.

Dwa negatywne aspekty wywołujące raka?

 

Wedle terapii Gersona, jeśli dwa negatywne aspekty, przedstawione w pierwszej części artykułu: Doktor Gerson –leczy skutki i przyczynę raka. Czy wiesz, co go wywołuje? [cz 1] znikną z naszego życia, organizm stanie się zdrowy i będzie mógł podołać w walce z każdą chorobą, mając na uwadze możliwość samouzdrawiania. Możliwość pojawienia się nowotworu w naszym organizmie spadnie niemalże do zera. Terapia doktora to bardzo precyzyjne narzędzie, w którym na cel stawia się eliminowanie toksyn z organizmu oraz superodżywianie, dzięki któremu następuje zlikwidowanie niedoborów.

 

SUPERODŻYWIANIE

 

Rak występuje wówczas kiedy w naszym organizmie wystąpią niedobory. Niedobory jednak można uzupełnić, poprzez podanie jak największej ilości wysokiej jakości jedzenia, pozbawionego chemicznych dodatków. Jeśli stan pacjenta uniemożliwia tą procedurę, nie może on przyjmować pokarmów stałych, zaleca się podawanie naturalnych soków. Gerson zaleca wypicie 1 szklanki soku co godzinę.

 

W terapii Gersona kuracja przebiega na podaniu pacjentowi 13 świeżych soków, które przygotowane są w specjalistyczny sposób. Owoce i warzywa przeciskane są przez wolnoobrotowy rozdrabniacz w wyniku czego otrzymywana jest pulpa. Sok należy spożyć zaraz po przygotowaniu. Taka dawka to ogromny zastrzyk witamin, minerałów, oraz enzymów, dzięki czemu organizm staje się po prostu silniejszy.

 

W terapii stosowane są zawsze cztery różne rodzaje soków. Są to: sok z marchwi, sok z marchwi i jabłek, sok pomarańczowy, a także zielony sok przygotowywany z liczi. Osoby krytycznie oceniające terapię Gersona twierdzą, że cogodzinne przyjmowanie soków jest stosunkowo uciążliwe. Ich zdaniem wystarczy podawać witaminy i suplementy, które zakupić można po prostu w aptece.

Sok z naturalnych warzyw i owoców, czy sztuczna witamina?

 

Niestety witaminy sztucznie wytworzone nie zastąpią soków naturalnie przetworzonych, ze zdrowych owoców, ponieważ zawierają w sobie substancje sztuczne, chemiczne, zaś zdaniem Gersona należy wyeliminować jak największą ilość substancji chemicznych z naszego życia, jak tylko się da. Dodatkowo osoba chora nie jest wstanie przyswoić takich sztucznych substancji, co sprawia, że powrót do zdrowia mogą przynieść jedynie soki owocowo – warzywne.

Należy zaznaczyć, że wykorzystywane do soków warzywa muszą pochodzić jedynie z upraw ekologicznych.

Wedle zaleceń doktora Gersona w terapii chora osoba otrzymuje również trzy wegetariańskie posiłki. Takie danie mają nie tylko mniej kalorii, ale także są mniej obfite.

Co powinniśmy wyeliminować?

Naturalnie z diety muszą być wyeliminowane te produkty, które mogą zakłócać a nawet hamować cały proces leczenia.

Tym samym kategorycznie trzeba usunąć:

 • tłuszcze (oprócz kwasów tłuszczowych Omega 3, które pochodzą z organicznego oleju lnianego
 • cukier (oprócz trzcinowego)
 • sól
 • mięso

Dodatkowo z naszego życia usunąć powinniśmy kosmetyki, środki czystości, zawierające wiele chemicznych, szkodliwych związków. Gerson zaleca stosowanie szarego mydła, szamponów naturalnych między innymi z czarnej rzepy.

 

DETOKSYKACJA

 

Niezwykle istotna jest dla osoby chorej na nowotwór detoksykacja całego organizmu. Wiemy, że procedurą medyczną, której korzenie sięgają już czasów antycznych jest lewatywa. Nie ma się czego wstydzić, lecz zastosować ją, albowiem znakomicie możemy z jej pomocą usunąć z organizmu złogi oraz toksyny. Już Hipokrates mawiał, że lewatywa jest idealnym sposobem na leczenie chorób i zalecał ją swoim pacjentom już około 2600 lat temu.

 

Lewatywa z kawy

 

Jeśli dopiero poznajesz terapię Gersona, dziwaczną i zaskakującą metodą może wydać Ci się lewatywa z kawy. Krytycy wręcz ośmieszają ją, lecz na ogół nie zadają sobie trudu aby sprawdzić jakie ma funkcje, a także jakie przynosi efekty. Warto wiedzieć że lewatywa z kawy jest idealnym a zarazem prostym narzędziem, które odtruwa nasz organizm.

Lewatywa – jeden z wrogów nowotworu

 

Lewatywa z kawy jest niezwykle ważnym aspektem w leczeniu raka. Nasz organizm zostaje zalany odżywczą substancją a tym samym potrafi wypierać z naszego krwiobiegu i komórek toksyny.

Potencjalny pacjent, który  dopiero zaczyna leczyć się ową metodą z całą pewnością ma w swoim organizmie szereg dodatków żywności, pestycydy, chemię pochodzącą z rolnictwa, leków czyli konsekwencję współczesnej żywności. Owe toksyny blokują wątrobę, oddziałują na nerki i jelita, dlatego jeżeli nie zostaną usunięte zatruwają organizm a nawet prowadzą do śpiączki wątrobowej.

Niezwykle istotnym elementem jest więc silna detoksykacją lewatywą z kawy. Tego typu lewatywy oczyszczają organizm, a także umożliwiają naszym organom lepszą i wydajniejszą pracę.

W kilku słowach cała terapia Gersona opiera się na detoksykacji organizmu oraz uzupełnieniu niedoborów witamin i minerałów za pomocą owoców i warzyw.

 

 

17 comments on “Terapia Gersona – skuteczne leczenie raka znane już od 80 lat [cz 2]

 1. Zrozumiem można że na raka pomagają soki i lewatywa z kawy? Czy to jest głównym zaleceniem Gersona?

  1. Dr Gerson miał racje ja jestem dowodem skuteczności Jego terapii . Lekarzy zdiagnozowali mnie z rakiem jajników z przerzutami stage 4 , skierowali do chospicjum i dali mi 1-2 m-cy życia . Zmieniłam wiele w moim życiu i nadal żyje mam duzo energi wróciłam na 85-90 / do normalnego funkcjonowania . Wiara i modlitwa spełniły tutaj role zasadnicza pozniej Dr Gerson i mnie naturalne metody . Dopóki żyjemy zawsze jest szansa tylko trzeba wierzyć i nie siedzieć bezsilnie. Pozdrawiam Teresa G

 2. Oczywiscie, żywność, oczywiście ta zdrowa może wyleczyć raka, a przede wszystkim dostarcxyć witamin i wzmocnić organizm aby mógł sie bronić. W artykule oczywiście zostało opisane skrotowo ale prawdziwie. Tak włąśnie wygląda terapie Gersona. Obecnie najczęściej stosuje się ją za granicą. W PL ślepo wierzymy onkologom, którzy nas zabijają. A roziwązanie to natura…
  Na każdą chorobę natura ma dla nas lek, tylko trzeba jej zaufać!

 3. bardzo bym chciala wiecej wiedziec o lewatywie i odrzywianiu mam mialam raka pecherza bralam chemie potem operacja ktora trwala 11 godzin a nastepnie teraz ponad tydzien temu dowiedzialam sie ze nic nie pomogla ani chemia ani operacja i ze zostalo mi okolo 6 miesiecy zycia jak narazie czuje sie dobrze choc niby mam przezuty na sledzione i wezly jestem silna osoba i niechce sie poddac dalej walcze i szukam sposobu aby zyc
  prosze o jakies rady za co zgory dziekuje

  1. Faktem jest że w tekście nie ujęłam proporcji ani dokladnych czynności lewatywy. Po prostu terapia Gersona jest bardzo obszerna, zaś tekst poglądowy, musi Pani poszukać dokładiejszych wskazówek.

   Napiszę wytyczne dotyczące lewatywy z kawy:
   Lewatywa z kawy:
   (prawdziwej)

   PUNKT 1:

   1. Zagotować 2 litry wody destylowanej, wsypać 3 duże łyżki mielonej kawy, gotować 15 min. Ostudzić do tem. 42 stopni, wlać do worka (gumowego), do końcówki przewodu gumowego (ok 20 cm od końca jest założony zaciskacz). Wlać Castor oil (olej rycynowy), odpiąć zaciskacz, zrobić lewatywę leżąc na prawym boku. Należy pamiętać aby worek był zawieszony dość nisko, wtedy płyn wnika do jelit powoli, uczucie w tym momencie nie jest miłe, ponieważ temperatura płynu jest 42 stopnie – robi się ciepło.

   2. Ten płyn trzymać 10 -12 min. cały czas leżąc na prawym boku, oddychamy ustami bardzo głęboko. Podczas oddychania pracuje przepona i masuje żołądek, wątrobę i jelita. Płyn wnika we wszystkie miejsca jelit i wypłukuje pozostałe tam części strawionego pożywienia. Ma się wrażenie, że jelita grubieją.

   3. Po lewatywie trzeba zażyć tzw. „zdrowe bakterie”
   a. Acidopleilus
   b. Bifidus
   c. Feacalis
   Bakterie te ułatwiają trawienie i wytwarzają vitaminę „A”, „K” i „B12″.

   PUNKT 2:

   Robić lewatywę na początku (w zależności od schorzenia i zanieczyszczenia organizmu).

   Wariant 1.
   3 tygodnie – 3x dziennie, po 2-ch tyg. przerwy powtórzyć tj. następne 3 tyg – 3 x dziennie. (przy chorobach nowotworowych zalecany jest ten wariant)

   Wariant 2.
   7 dni – 3 x dziennie, po 7 dniach powtórzyć.

   Następnie robić oczyszczenie przez lewatywę – jak wyżej, 1 x w miesiącu – 3 dni – 2 x dziennie. (w czasie, kiedy robi się ten zabieg oczyszczający dobrze jest zrobić sobie głodówkę i pić soki z warzyw i owoców, świeżo zrobione przed wypiciem, nie przechowywać na zapas świeżo zrobionego soku w lodówce).

   W czasie tego oczyszczenia wykluczyć absolutnie:
   a. mleko, sery, jaja, mięso
   b. wszystkie tłuszcze zwierzęce i margarynę
   c. nic smażonego
   d. nie spożywać zimnych potraw i nie pić zimnych napojów
   e. wykluczyć cukier i słodycze, ciasta, torty
   f. wykluczyć sól, białą mąkę i produkty – białe pieczywo.

 4. Palicka terapia Gersona jest stosowana przede wszystkim na zachodzie. Dla przeciętnego polaka to raczej nierealne żeby bezpośrednio znaleźć się w ośrodku i w niej uczestniczyć. Możesz dokładnie skorzytsać z książki jaką napisal Gerson i kurować się idealnie jak wskazał. Terapia jednak nie jest prosta. Nawet jeśli zastosujesz superodżywianie i lewatywy z kawy, musisz pamietać żeby w jak największym stopniu wyeliminiować chemię z otoczenia.
  Jest jeszcze kilka metod leczenia raka, które w PL są bardziej znane. Przede wszystkim to zioła. Mój brat miał raka wyleczył ziołami, bez chemii i żadnego oddziału onkologi. Jest zupełnie zdrowy a było trudno..
  Jeśli chcesz napisz komentarz i podaj maila wyślę ci dane osoby która wyleczyła brata.
  Możesz zastosować też metodę witaminy B17 (pestki moreli)
  Grzybki reishi (chyba tak się to pisze) można je także zamówić, też się sprawdzają.
  Naturalną witaminę C (lewoskrętną) też można i czystka dla oczyszczenia organizmu.
  Napisz podam ci więcej info prywatnie.

  1. Witam moglaby by mi pani napisać o witaminach mama ma raka wzięła 3chemie jest źle wazy 30kilo proszę o informacje dziękuję bardzo

   1. Droga Pani Anitka ! Dzieki serdeczne za rady . Prosze podaj gdzie ? I do kogo sie udać by pomógł mojemu bratu ( Józef ) . Walczy strasznie jest po dwóch operacjach i chemioterapii , która omal go zabiła !! Podaj prosze o pomoc dla Brata . Jest uszkodzony neurologicznie od chemioterapii która zaprzestał brać . ES Prosze o pomoc na e-mail . Z góry serdecznie dziękuje !

  2. Chętnie uzyskałabym kontakt do tej osoby, która leczyła się i wyleczyła raka. Z góry dziękuję i pozdrawiam
   M

 5. Witaj Palicka
  Mam też raka, ale nigdy nie poddałąm się chemii. powiem że zrobiłaś w tym miejscu błąd. chemia wywołuje przeżuty, a ty piszesz, że własnie je masz. Nie poddawaj się odstaw chemię, zniszczy twoje zdrowe komórki. Wybierz to co pisze gardia.
  6 miesięcy Ci zostało??? wcale nie!!!!!
  To tylko głupia gadka lekarzy, którzy stosując medycynę Rockefellera zabijają ludzi chemioterapią….
  Niczego nie wiedzą o prawdziwym leczeniu raka.
  Ja również stosuję zioła. Od 3 mies piję i już komórki rakowe cofają się. Także stosuję czystek i pestki brzoskwini.
  Ostaw chemię to podstawa i odbuduj organizm. Potem zastosuj zioła i lecz się. Zobaczysz że będziesz żyła o wiele dłużej, niż te konowały na onkologii mówią.

  1. Poprosilabym Ciebie o szczegoly na maila. I prosze napisz gdzie w naturze zdobyc wit.c lewoskretna. Pozdrawiam serdecznie

   1. Najwazniejsze podobno to to zeby witamina ta nazywała sie: witamina c liposomalna lewoskretna. Mam namiary do osoby ktora sprzedaje taka wwitaminę. Moge wszystkim zainteresowanym wyslac informacje na maila, prosze tylko napisac adres w komentarzu:)

    Pozdrawiam!
    Sandra

 6. W medycynie naturalnej jest tych lekarzy masę niby leczą, niby pomagają, mają tajemne zioła, odprawiają gusła…a dajcie badania które to potwierdzają? Jakoś nie bardzo mi się chce w to wierzyć..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.